مقالات

باکیفیت ترین روسری های سال 1401

روسری-ziyalabel

با کیفیت ترین انواع روسری ها

سلام مجدد.من در مقاله قصد دارم که انواع باکیفیت ترین و بهترین روسری رو به شما دوستان گرامی معرفی کنم.

در این مقاله نکاتی رو به شما توضیح خواهم داد که کمتر کسی به موضوعات ان پرداخته است.

روسری هایی که قصد معرفی اون رو برای شما دارم، ازبرندضیالیبل هست

خب در ادامه ازکیفیت روسری های این برند توضیح خواهیم داد

انواع باکیفیت و بهترین روسری ها :

خب بریم تا با روسری های باکیفیت خوب اشناتون بکنم تا در خریدتون مشکلی نداشته باشید و با اطمینان کامل خرید تون‌رو انجام بدین.

اولین مدل پارچه  ما نخی  هست که روسری های نخی رو اغلب در فصل تابستان ویا بهار استفاده میکنن

دومین مدل پارچه  پشمی خواهد بود که این نوع پارچه هم برای روسری های پاییزی ویا زمستانی استفاده میشه

سومین روسری ساتن هست که این نوع پارچه رو هم در فصل تابستان ویا بهار استفاده میکنن

مدل بعدی ما کشمیر هست که اون هم در فصل زمستان ویا پاییز استفاده میشود

خب این چهار نوع پارچه که به شما معرفی کردم میشه گفت بهترین پارچه ها برای روسری هست

در انتها به نوع و جنس پارچه ها خواهیم پرداخت

نکات کلیدی قبل خرید روسری:

روسری-ziyalabel

خب در قدم اول باید حواسمون باشه که این نوع روسری که ما قصد خریدش رو داریم برای فصل مورد نظرمون مناسب هست یانه پارچه خنک ویا گرمی داره یا نه. خب این مقاله رو طوری تنظیم کردیم که در خرید روسری هاتون مشکلی نداشته باشید .

نکته بعدی کیفیت پارچه و دوخت روسری هست که در برند ضیالیبل از باکیفیت ترین پارچه و دوخت بسیار تمیزی استفاده میشه هم در روسری ، شال ، مانتو و شومیز مجلسی  ما از بهترین کیفیت ها برخوردار است.

روسری نخی :

خب اغلب ما می‌دونیم که جنس پارچه نخ به سه دسته الیاف طبیعی، مصنوعی و مخلوط تقسیم می شود. و می‌دونیم که روسری های نخی در بهار و یا تابستان استفاده میشه و بخوبی هوا از این نوع پارچه عبور می‌کنه.

در ضیالیبل مدل روسری ، شال ، مانتو و شومیز های متنوعی موجود هست مخصوصا در روسری های نخی که ما تمامی رنگ هارو داریم که درخدمت شما بگذاریم .

شستشوی روسری نخی چگونه است؟

شستن روسری نخی باید گونه ای باشد که به بافت پارچه و رنگ روسری  آسیبی نرسد.ما اینجا قصد داریم بهترین روش شستن پارچه نخی را به شما توضیح دهیم. خب اول بهترین روش،شستشوی دستی هست برای اینکه بدونید به چه صورت باید شستشوی دستی را انجام دهید با ما همراه باشید. در هنگام شستن روسری نخی باید زیاد دقت بکنید. چون اگر رنگ و روی روسری تون از بین برود دیگر قابل استفاده نیست هرگز از آب خیلی داغ برایشستن روسری نخی استفاده نکنید بهترین راه شستن روسری نخی با آب سرد است فرایند شستشوی روهم سریع شروع و تمام کنید یعنی برای مدت زیادی روسری نخی را در آب و محلول رها نکنید و روسری نخی را با دست به آرامی بشویید.

یادتون باشه که آب داغ باعث میشود الیاف نخی روسری شل بشه پس هرگز روسری رو با اب داغ نشویید.هواستون باشه روسری نخی رو چنگ نزنید و محکم نچلانید.سعی کنید طوری روسری نخی را ابگیری و خشک کنید که چروک نشه چون اتو کردن روسری به مرور موجب آسیب بافت روسری میشود.

روسری پشمی:

پارچه پشمی چه نوع پارچه ای است؟

پشم نوعی پارچه است که از طریق موهای حیوانات متنوعی به دست می آید. اکثر مردم فکر می‌کنند که پشم از گوسفند بوجود می آید اما بسیار حیوان دیگر هست که از پشم انها برای پارچه های پشمی استفاده میکنند.تولید کنندگان وقتی موهای حیوانات رو برمیدارند انهارا به نخ تبدیل می‌سازند . سپس نخ هارو به پوشاک یا دیگر شکل مسنوجات می‌بافند.پشم به خاطر دوام پذیری و ویژگی های عایق گرمایی که دارد، در جامع ما مشهوراست. پارچه پشمی به دلیل گرما طبیعی که تولید می‌کنه در فصل های زمستان و پاییز معمولا استفاده میش

شستشوی روسری پشمی چگونه است؟

بسیاری از مردم از خرید روسری های پشمی خودداری می کند چون نمی خواهند خودشان را درگیرهزینه تمیز کردن آن روسری بکند به این دلیل که روش شست شوی روسری های پشمی را یاد ندارند. خوب ما  قصد داریم بهترین روش شست شوی روسری های پشمی را به شما آموزش دهیم. قدم اول از بین بردن لکه سعی کنید لکه ها را در اسرع وقت پاک کنید سپس با یک پارچه تمیز تا حد امکان لکه را بدون مالش دادن از روی پارچه پاک کنید اگر هم از محلول رفع لکه استفاده می کنید قبل استفاده اطمینان حاصل کنید برای روسری های پشمی بی خطر هست.قدم دوم روسری پشمی را به آرامی بشویید برای شستن لباس خود دقت داشته باشید که با لباس خود خشن برخورد نکنید. اگر لباس را در لباسشویی می‌اندازید حتما آن را روی دور کند قرار دهید و اگر با دست شستشو را انجام می‌دهید لباس را زیاد چنگ نزنید و اکیدا از پیچاندنش خودداری کنید.قدم سوم هیچوقت روسری پشمی خود را در خشک‌ کن خشک نکنید بلکه روسری مرطوب را روی یک حوله خشک قرار بدهید و رول کنید تا آب آن گرفته شود. پس از این مرحله به جای آویزان کردن لباس خیس، آن را روی سطح صافی پهن کنید تا در هوای آزاد کامل خشک شود.قدم چهارم اگر روسری پشمی شما چروک شده تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که لباس پشمی چروکیده را در حمام بخار شده آویزان بکنید می‌بینید که چروک لباس کاملا برطرف می‌شود در صورتی که این روش کارساز نبود، آن را به خشک‌شویی محله خود دهید تا با بخار چروک آن را باز کنند. اتوهای معمولی به هیچ عنوان نباید برای روسری پشمی مورد استفاده قرار گیرند.خب حواستون باشه که دمای اب 30درجه باشه ینی داغی اب به اندازه پاک شدن لکه باشه و روسری های پشمی رو زیاد نباید بشوریم تا به بافت پارچه اسیب نرسد.

شستشوی دستی روسری پشمی به این شکل است که یک سطل تمیز یا وان را با آب ولرم پر کنید سپس شوینده مایع ملایم را که برای روسری پشمی و مواد ظریف تهیه شده است مقدار کمی به آن اضافه کنید، سپس روسری پشمی را درون سطل آب صابونی قرار دهید تا کاملا خیس شود. از دستان خود استفاده کنید و روسری را به مدت حدود یک دقیقه به آرامی در آب بچرخانید.این چرخش ملایم به صابون اجازه می‌دهد تا از پشم عبور کرده و آلودگی‌ها را از بین ببرد، بگذارید روسری ده دقیقه در آب صابون خیس بخورد، بعد از این مرحله لباس را از آب خارج کرده و مانند یک توپ جمع کنید و فشار دهید تا آب اضافی آن خارج شود(هرگز روسری پشمی را نچلانید) سپس سطل را خالی کرده و با آب پر کنید و لباس را در آب تمیز بچرخانید. با جابجایی لباس، صابون باقی مانده از پشم خارج می‌شود.

روسری-ziyalabel

ایا میدانید؟

پشم و پنبه در طول قرنها به برترین و پرکاربردترین منسوجات در جهان تبدیل شده است. اما پشم برتری بیشتری نسبت به پنبه داره چون پشم در مقایسه با پنبه و دیگر مواد منسوج طبیعی یا مبتنی بر گیاه، در برابر شعله مقاومت بیشتری دارد. این ماده شعله را پخش نمی کند و در عوض شعله را به صورت خودکار و خودجوش خاموش می نماید. بنابراین این نوع از منسوج در کاربردهایی که به پایین بودن اشتعال پذیری نیاز است، بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

پارچه پشمی چگونه تولید می شود؟

تولید پشم با چیدن پشم های دام آغاز می شود. پشم بعضی از دام ها فقط یکبار در سال زده می شود، اما زدن سه بار پشم بعضی از آنها نیز امکان پذیر است. در ادامه پشم چیده شده تمیز می گردد و درون عدل ها دسته بندی می شود. چند روش مختلف برای حذف کردن چربی پشم در پشم خام وجود دارد، اما بیشتر تولید کنندگان بزرگ از کاتالیست های شیمیایی برای این فرآیند استفاده می کنند.

وقتی الیاف پشم تمیز و دسته بندی شد، در فرآیندی به نام کاردینگ به رشته های بلند تبدیل می گردند. این رشته های کارد شده سپس به نخ ریسیده می شوند و بعد از شستشوی نهایی این نخ می توان پوشاک و دیگر منسوجات بافتنی را تولید نمود.

 

روسری های کشمیر:

تاریخچه پارچه های کشمیر از سال های خیلی دور تشکیل شده است که حدود هزاران سال پیش مردم پشم بز هارو می‌چیدند تا از انها برای پوشاندن بدنشان استفاده کنند مردم از این اختراع برای حفظ خود از سرما و گرما هم استفاده میکردند

شستشوی روسری کشمیر چگونه است؟

شاید براتون سوال پیش اومده باشه که چگونه میشه روسری کشمیر رو با دست ویا  ماشین لباسشویی شست خب ما اینجا هستیم  تا برای شما این مشکل رو حل بکنه. خب برای شستن روسری کشمیر اول باید سطل یا تشت پلاستیکی رو پر از اب سرد بکنید.سپس مقدار اندکی از شوینده ی مخصوص لباس های پشمی یا ظریف داخل سطل مون میریزیم ویا اگر از این محلول ندارید میتوانید از شامپو بچه استفاده کنید چون الیاف روسری کشمیر هم از مو هست. روسری رو به ارامی در تشت بچرخانید سپس بگذارید حدود پنج دقیقه خیس بخورد.آب را خالی کنید بعد دوباره تشت را پر از اب سرد و تمیز کنید بعد این عمل پارچه کشمیر را در تشت بگذارید و به ارامی مالش دهید تا وقتی مطمعن بشید کف نداره . سپس پارچه کشمیر را بر روی یک حوله خشک بزارید و لول کنید و کمی فشار دهید تا اب اضافی روسری خارج بشه سپس روسری رو روی بند اویزون کنید تا در هوای آزاد به خوبی خشک شود.

طریقه شست شوی روسری با ماشین لباسشویی این گونه است که ماشین لباسشویی رو روی دور کم با اب سرد قرار میدهیم .یادتون باشه که اگر ماشین لباسشویی روی دور کم نباشه ممکنه باعث گلوله گلوله شدن پارچه روسری شما بشه اما اگر پارچه ای داخل کیسه ی توری لباسشویی قرار بدهیم مانع  این اتفاق می‌شود.از مقداری کم مایع شوینده ی مخصوص لباس های ظریف ، همان گونه که در روش شستشوی دستی گفته شده ،استفاده کنید پارچه را با حوله خشک کنید بعد ان را روی یک بند پهن کنید تا در هوای آزاد خشک شود حواستون باشه حوله رنگی ممکنه به روسری شما رنگ بدهد.

پاک کردن لکه بر روی روسری کشمیرهم این گونه هست که روی لکه های تازه مثل غذا و یا نوشیدنی را با یک پارچه سفید تا حد امکان فشار دهید سپس یک قطره شامپو کودک بر روی پارچه روسری بریزید و به ارامی مالش دهید استفاده از شامپو بچه باعث نرم شدن لکه میشود در غیر این صورت اگر لکه پاک نشد باید از صابون مخصوص لباس های پشمی استفاده کرد و بعد این عمل طبق دستور بالا روسری را خشک بکنید.

ایا میدانید ؟

پارچه کشمیر نیز قرن‌ها است که در نپال و کشمیر تولید می‌شود.  شواهد نشان می‌دهد که تولید اولین نوع پارچه کشمیر مربوط به سه قرن پیش از میلاد مسیح و حتی شاید قبل‌تر از آن است.

پارچه کشمیر چیست؟

پارچه کشمیر از پرطرفدارترین پارچه‌هاست. (کشمیر) به دلیل کمیابی و نرمی فوق‌العاده‌ی که دارد، حس لوکس بودن را به ما میدهد.

پارچه کشمیر از الیاف بسیار لطیف موی بز کشمیر تهیه می‌شود. این بز در کوه‌های مغولستان و شمال چین پرورش می‌یابد.

عموماً به نظر می‌رسد که این بافت به‌عنوان بافتی از پشم است اما در حقیقت این پارچه از موی بز ساخته‌شده است که همین امر به آن خصوصیات متفاوتی می‌دهد که آن را از پشم گوسفند متمایز می‌کند. امروز تولید پارچه کشمیر به روش صنعتی انجام می‌شود و با تولید آن به روش سنتی کاملاً متفاوت است.

این پارچه بسیار محبوب است و در طول سالیان موردتوجه همگان قرارگرفته است.

پارچه کشمیر جزو محبوب‌ترین و مناسب‌ترین پارچه‌ها برای انواع لباس‌های زمستانه و پاییزه است.

بافت این پارچه ظریف، محکم، سبک و لطیف است و لباس‌های تهیه‌شده از آن دارای کیفیت فوق‌العاده‌‌ای هستند.

الیاف کشمیر بسیار ظریف و لطیف هستند برخلاف سایر پشم‌ها، لباس‌های تولیدشده از آن باعث خارش نمی‌شوند.

روسری های ساتن:

از کفش بالِرین‌ها تا روتختی‌هایی شیک و زیبا، از لباس‌ سفید عروس‌خانم‌های شاد تا لباس زیر، این‌ها کاربردهای پارچه لوکس و زیبایی است که نامش ساتن است. پارچه ساتن قرن‌های متمادی در دوخت‌ودوز کاربرد داشته و استفاده از آن از شرق دور تا دنیای مدرن غرب رواج داشته و دارد. در این مقاله با این بافته براق و جذاب بیشتر آشنا خواهید شد

پارچه ساتن چیست؟

ساتن پارچه‌ای است که در زمان‌های قدیم دو رویه داشت: رویه‌ای صاف، لیز و براق که خاص‌بودنِ خود را مدیون آن است و رویه‌ای مات و غیربراق در بافت پشتی‌اش. در گذر زمان و با تولید الیاف مختلف، شکل‌های متنوعی از این پارچه تولید شد این پارچه در اصل از بافت الیاف ابریشمی دوخته می‌شد. اما در این روزها از الیاف دیگری مانند ریون هم در بافت ساتن استفاده میشود

نوع بافت نوعی مخصوص از بافت الیاف است. در این نوع بافت۴ نخ پود یا بیشتر روی یک نخ تار قرار می‌گیرند. نخ‌ها پود در تار تنیده می‌شوند و بافت ساتنی را به ‌وجود می‌آورند.

شستشوی روسری های ساتن چگونه است؟

بسیاری از افراد معتقدند که لکه های چربی،گل یا خون رو از روی پارچه های ساتن نمیتوان پاک کرد اما ما در ضیالیبل برای شما مطالبی تهیه کردیم که میتوان این لکه هارو به راحتی پاک کرد و اگر میخواهید نحوه شستن روسری ساتن رو هم یاد بگیرید نگران نباشید ما در انتها کادر برای شما تمام مطالب مهم رو توضیح دادیم.

برای پاک کردن لکه چربی بر روی روسری ساتن نیاز است یک حوله تمیز را روی لکه فشار دهید تا جذب حوله شود بعد از ان مقداری ارد وشاه بلوط را روی لکه بریزید طوری که سطح ان پوشیده شود سپس اجازه دهید این مواد کمی بر روی لکه بمانند تا این را جذب خود بکنند در نهایت مواد را با یک دستمال تمیز کنید و در صورت تمایل از یک اسپری لکه بر مناسب استفاده کنید و در نهایت با اب ولرم لباس را بشویید.

برای تمیز کردن لکه خون بر روی پارچه روسری ساتن کافی است روسری و به مدت یک ساعت در اب کاملا سرد قرار دهید سپس ابکشی کنید .

برای تمیز کردن لکه گل هم کافیه لکه گل را با برس نرم و یا پارچه تمیزی از روی روسری بردارید سپس از اب سرد و صابون برای شستن روسری استفاده کنید

طریقه شستشوی روسری ساتن هم به این شکل است که اگر از ماشین لباسشویی قصد استفاده دارید باید ماشین را روی دور کند تنظیم کنید سپس از مایع شوینده ملایم استفاده‌ کنید اما مقدار خیلی کمی از این محلول را بریزید به این دلیل که باعث کف زیاد میشود برخلاف باوری که همه دارند کف زیاد نه تنها روسری ما را تمیز نمیکند بلکه مانع خروج الودگی روی روسری هم میشود برای شستشوی پارچه ساتن با دست باید بین 3تا15دقیقه پارچه را در تشت اب سرد قرار بدهیم و سپس در تشت اب و صابون قرار بدهید بعد از تایم مورد نظر با اب تمیز بشورید طوری که کف بر روی سطح پارچه قرار نداشته باشد.

روسری-ziyalabel

 ایا می دانید؟

ساتن از نام شهری بندری در چین گرفته شده است. نام این شهر زایتون است و هنرمندان پارچه‌باف چینی در تولید پارچه ساتن نقش مهمی داشته‌اند.

برخی مدعی‌اند که ساتن تا زمان رنسانس سزتون نامیده می‌شده و بعدها تولیدکنندگان پارچه در ایتالیا، این واژه را به ساتا تغییر داده‌اند که به معنای موی سر است. دلیل این انتخاب هم بافت نرم و ابریشم‌گونه پارچه بوده که بی‌شباهت به رشته‌ای از موهای براق و نرم نیست.

تاریخچه پارچه های ساتن

قدمت تولید این پارچه به قرن های وسط بازمی‌گردد. در آن زمان  پارچه های ساتن فقط برای افراد ثروتمند قابل خرید بود. پارچه ساتن در شهر بندری زایتون دوخته می‌شد و کم‌کم در اواخر قرون وسطی پای خود را از راه جاده ابریشم به اروپا باز کرد.

در زمان‌های گذشته، تاجران عرب از خرید ساتن استقبال زیادی می‌کردند و یکی از مشتریان درجه‌یک این پارچه از چین، همین عرب‌ها بودند. تولید ساتن در آغاز، رمز و رازی سربه‌مُهر بود اما به‌تدریج، ترفندهایش از چین به کره، ژاپن، هند، تایلند و نقاط مختلف آسیا هم منتقل شد و بعدها اروپاییان هم به میدان آمدند برای تولید پارچه های ساتن.

خب حالا که توضیحات ما در پارچه های روسری هامون به اتمام رسید به عرضتون برسونم که در برند ضیالیبل علاوه بر روسری ما شال های متنوع ، شومیز مجلسی و مانتو هم برای شما مشتریان گرامی موجود کردیم. و توضیحات رو برای شما کامل نوشتیم تا بتونید یک خرید راحت و بدون دردسر داشته باشید و خدایی نکرده کلاهی سرتون نره .

هواستون باشه موقع خرید اینترنتی اطلاعات کامل رو داشته باشید برای مثال اگر اطلاعاتی در مورد پارچه پوشاکی که میخواین بخرید داشته باشید خیلی عالی میشه چون خیالتون راحته که این پوشاک با این نوع پارچه برای چه فصلی خوبه و چجوری جنسی داره اگر هم اطلاعاتی ندارید نگران نباشید ما اینجا براتون تمام مشخصات و توضیحات رو کامل نوشتیم بلکه با خیال راحت خرید کنید و نگران نباشید که خدایی نکرده اون خرید اون چیزی نباشه که شما سفارش ندادین .

خبر فوق‌العاده ما اینکه شما میتونید از ما شال ، روسری ، شومیز و خرید مانتو پاییزه به صورت خرید اقساطی از ما تهیه کنید و از خریدتون لذت ببرید.

بیشتر بخوانید:

همه چیز درباره انواع شال 

جدیدترین شومیز های سال

11 مدل از شال پاییزه

5 مدل از بهترین های شال زمستانه جدید

5 مدل از کت پاییزه جدید در سال جدید

6 تا از شومیز های پاییزه برای فصول سرد

کلام آخر:

امروزه خیلیا رو اوردن به خرید روسری اینترنتی و یا پوشاک دیگری اما بسیاری از این سایت ها الکی  هست و به شما اون چیزی که خرید کردین و با اون کیفیت عکس به دستتون نمیرسونه اما اینجا درفروشگاه اینترنتی  ziyalable میتونید یک خرید با اطمینان و واقعی داشته باشید ما در اینجا ویژگی برای شما تشکیل دادیم که تعداد تا محدودی از برند ها این کار رو انجام میدن برای مثال ما فروش اقساطی برای شما دوستان عزیز فراهم کردیم تا خیالتون راحت باشه.www.ziyalable.cam

امیدوارم اطلاعات کامل برای خریدتون رو بدست آورده باشید.

در ضمن مدل های شال زمستانه رو هم دیدن کنید و در فصل زمستان از بهترین شال های سال انتخاب کنید.

 

این مقاله در روز 23 آذر سال 1401 و معادب 14 دسامبر 2022 بروزرسانی شده است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

4 نظر در “باکیفیت ترین روسری های سال 1401

 1. جواد گفت:

  بهترین فروشگاه رو دارین بهتون تبریک میگم

  1. admin گفت:

   ممنون از شما جواد عزیز

 2. امید گفت:

  واقعا کاراتون تک هستند ❤️

  1. admin گفت:

   سپاس گذار شما هستیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *